Неділя 25 Серпень 2019, 18:58

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Вплив Росії на президентські вибори в Україні – коментар для «Голосу Америки»

09.10.2018

8 жовтня заступник директора УІДЕ Богдан Петренко прокоментував для Російської служби «Голосу Америки» російський інтерес в президентській виборчій кампанії в Україні.

Зокрема, він зазначив, що Кремль і російський вплив на вибори буде активізовано ближче до активної фази виборчої гонки.

«Але поки, в умовах відсутності однозначної стратегії щодо кандидатів, росіяни будуть намагатися робити «закладки» на усі можливі варіанти: починаючи від підготовки різнопланових груп в соціальних мережах, і закінчуючи реальними осередками напівкримінальних утворень, готовими до будь-якої примхи Кремля: починаючи від міжетнічних загострень і закінчуючи терористичної активністю в Україні», – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби« Голосу Америки ».

Богдан Петренко зазначає, що, незважаючи на проголошений в Україні курс на євроатлантичну інтеграцію, Кремль не залишить своїх спроб привести до влади проросійського кандидата.

«Але, в Москві розуміють, що з ідеями« відновлення повноцінних відносин з Росією »виграти президентську кампанію неможливо. Тому, вибір Кремля і стратегія поведінки будуть базуватися на тому, чия перемога виявиться вигідніше: умовної «партії війни» або «партії миру». І, звичайно, в Кремлі традиційно очікують «вірчих грамот» від кандидатів, готових з ними співпрацювати », – зазначає Богдан Петренко.

Вплив Росії на українські вибори також може відбитися, за словами експерта, на низькому рівні явки, створення негативного образу проєвропейських кандидатів, критиці ходу реформ після дня голосування.

«Однозначно, це можна називати, як бажання і зацікавленість Кремля в створенні «низької легітимності» результатів виборів: організації мізерної підтримки населенням того чи іншого кандидата, створення умов для низької явки на виборах, сумніви в результатах перемоги, створенні упереджень в українському суспільстві про фальсифікації на виборах. Така негативна підтримка не дасть новому главі держави можливостей реалізовувати змістовні реформи в Україні і зробить його залежним від нового парламенту, в якому, Кремль планує посилити присутність проросійських сил», – стверджує Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Тараса Бурноса «Петр Порошенко: Россия намерена активно вмешиваться в избирательную кампанию»