Неділя 05 Липень 2020, 04:50

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Яким буде “новий” Турчинов?

30.06.2020

Про повернення Олександра Турчинова до великої політики –у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка сайту 112 каналу.

Прийшов час забувати старі конфлікти і чвари та єднатися, щоб подолавши всі кризи і негаразди, забезпечити розвиток України як могутньої демократичної європейської держави!”

“Не зовсім зрозуміло, про які конфлікти йдеться”, – відзначає в коментарях для 112.ua заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. А й справді. Якщо екстраполювати цю фразу Турчинова на Порошенка, то вони ж, начебто, й не сварилися. Складно посваритися з тим, хто порівнює тебе Ісусом Христом (був у Турчинова такий образ невдовзі після того, як Порошенко програв президентські вибори).

Після відходу від Юлії Володимирівни Турчинов все більше схилявся саме до порошенківського крила. Перебування в Радбезі призвело до того, що він став більше пропорошенківським, аніж проаваківським. Тому поява Турчинова в “Європейській солідарності” не така вже й сенсація. Все виглядає цілком логічним. Імідж Турчинова відповідає іміджу Порошенка, маю на увазі ті їхні образи, які сформувалися вже після 2014 року”, – додає до сказаного Богдан Петренко.

“Амбіції Турчинова не виходять за межі іпостасі “сірий кардинал”. Він вже був і спікером, і в. о. президента. Скидається на те, що він не прагне ставати першою особою. Чи то пак навіть не офіційною першою особою, а “фронтменом” якоїсь політичної сили – цього він не хоче також. Що йому натомість потрібно? Бути таким, як Олександр Волков (пам’ятаєте цього “директора парламенту”?) або ж таким, як Єрмак. Тобто людиною, яка мало виходить на публіку, але вирішує всі питання. Лідерських амбіцій у нього нема, але є бажання політично впливати на процес”, – переконаний Богдан Петренко.

Він же додає: “Турчинов не вперше очолює штаб Порошенка. Його організаційні, менеджерські здібності є загально відомими. Управлінську вертикаль Порошенка прихід Турчинова лише посилить. А те, що такий прихід відбувається саме зараз, говорить про те, що в “Європейській солідарності” розглядають варіант не лише місцевих, але й позачергових парламентських виборів”.

Чи перетече колишній “Народний фронт” до порошенківської команди? Можливо. Не обов’язково топові, знакові персони. Але частина політиків, як і частина електорату, просто не матимуть іншого вибору. Демократичні сили віднедавна представлені якраз “Європейською солідарністю”, бо той таки “Голос” втратив свою підтримку… Старий “Народний фронт” сам по собі вже не спливе, але може стати предметом дерибану для інших політсил”, – стверджує Богдан Петренко.

Більше у матеріалі Наталії Лебідь