Понеділок 22 Квітень 2019, 05:22

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Євроатлантична інтеграція: мета і реальність. Коментар експерта Інституту «Голосу Америки»

07.08.2018

Заступник директора Інституту Богдан Петренко прокоментував для Російської служби «Голосу Америки» заяву Порошенка про позитивні для України результати саміту НАТО.

Експерт зазначає, що, незважаючи на позитивну оцінку серед громадян ідеї вступу країни в НАТО, «реальна євроатлантична інтеграція – поки недосяжна мета».

«Але шлях інтеграції – наближення до стандартів НАТО, видимість інтеграційних процесів – це засіб і стимул, які дозволять здійснювати оборонні реформи всередині країни. І в той же час надія, що ми – не один на один з агресором, який має військовий бюджет найбільше нашого ВВП. А надія сама по собі – це завжди важливий двигун змін», – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби «Голосу Америки».

У суспільстві, за його словами, в останні роки фіксується стабільна підтримка ідеї приєднання до НАТО.

«Майже половина українців – 46%, за травневими опитуваннями Київського міжнародного інституту соціології, підтримують євроатлантичну інтеграцію України. Потрібно розуміти, що тема «вступ України в НАТО», висока підтримка, нерозривно пов’язані і з бажанням громадян убезпечити своє життя », – зазначає Богдан Петренко.

Він каже, що політики, з огляду на дані соціології, будуть активно використовувати тему вступу України в НАТО в ході виборчої президентської і парламентської кампаній 2019 року.

«Разом з тим, приєднання до НАТО сприймається громадянами як якась панацея вирішення головних проблем України, коли від них нічого не залежить і, відповідно, їх проблеми нібито повинні вирішувати інші. Тому завжди треба бути обережним, щоб віра в месіанство, в тому число і в НАТО, не замінили реальну боротьбу і з зовнішнім агресором, і з внутрішньої агресією », – підкреслює Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Тараса Бурноса «Петр Порошенко: двери НАТО для Украины открыты»