Понеділок 24 Лютий 2020, 12:45

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Євроінтеграція скасовується?

23.01.2020

Україна має відмовитись від гармонізації українського законодавства з ЄС та створювати власні “правила гри”. Що може означати подібна заява для України – 23 січня у коментарі для сайту 112 каналу

Суть подібних конфліктів в розмові з 112.ua добре коментує заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. “В короткостроковій перспективі гармонізація законодавства Україні невигідна, оскільки вона ламає побудовані в Україні економічні стратегії, які залишилися ще від Радянського Союзу. Пересічний українець виробляє значно менше, ніж пересічний німець, не тому, що ми менш працездатні, а тому, що в них кращі технології. За таких обставин – тобто якщо зняти бар’єри у торгових відносинах з ЄС – в Україну потече дешевша продукція, яка призведе до банкрутства великої кількості підприємств – тих із них, які побудовані на радянському господарюванні і далекі від енергозбереження абощо, тобто започатковані в ті часи, коли працювали митні кордони та дешева робоча сила”, – каже він.

“Українські підприємства не готові вкладатися у виробництво і взагалі не готові жити далекими перспективами. Чому? Та тому, що власники не впевнені, що за десять років у них не заберуть їхнє виробництво тими чи іншими методами. Вся економічна модель України обертається довкола короткострокових перспектив, довкола того, аби зірвати куш і стати мільйонером вже завтра”, – додає експерт.

З політичної точки зору заяви Арахамії призводять до виникнення паралелей з 2013 роком і нагадають нам зайвий раз про те, через що відбулася та Революція – Революція гідності. А її рушієм став все-таки європейський вектор, і зараз будь-які перешкоди цьому вектору будуть зумовлювати зменшення електоральної підтримки влади. Про нову революцію говорити зарано, але накопичення негативу нинішній владі гарантоване”, – акцентує експерт.

Більше – у матеріалі Наталії Лебідь «Арахамія розлютив євроінтеграторів: Чи є “зрада” у словах “слуги народу“?