Неділя 23 Січень 2021, 16:25

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

ЄВРОПЕЙСЬКА ПЛАТФОРМА З ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ СПІЛЬНОТ

30.11.2017

29 листопада 2017 р. у Києві в телестудії Інформаційного агентства «Українське народне телебачення» відбувся Інтелектуальний форум «Європейська платформа з прав національних спільнот».

Форум організований Радою національних спільнот України.

На Форумі за участю лідерів громадських національно-культурних утворень розглядалися питання мови національних меншин в Україні та української мови в Європейських країнах, освіти для представників національних меншин в Україні та освіти для українців в Європейських країнах, працевлаштування та соціального захисту представників національних спільнот України.

На Форумі модератором та спікером з питання освіти виступив Олег Зарубінський, який представляв Український інститут дослідження екстремізму, очолюваний Галиною Герегою.

У своєму виступі він наголосив на пріоритетності  положень Конституції України та Закону про національні меншини України в контексті будь-яких спроб змінити чинне законодавство або зменшити обсяг прав і свобод громадян, що представляють національні спільноти.

Зупинився не некоректному  алгоритмі у прийнятті Закону України про освіту, коли надзвичайно чутливі теми при підготовці закону не пройшли обговорення в середовищі нацменшин, а тільки після загострення конфліктних ситуацій чиновники почали імітувати консультації з тими, кого окремі статті закону безпосередньо стосуються.

О.Зарубінський критично висловився щодо практики допомоги з боку освітянських чиновників рекрутерам-іноземцям  української молоді, абітурієнтів, щодо фактичного сприяння з боку чиновників від освіти виїзду української молоді за кордон.