П'ятниця 29 Травень 2020, 04:06

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

YouTube проти насилля – коментар на Радіо «Промінь»

07.06.2019

Соціальна мережа Ютуб заявила, що видалятиме контент з насиллям та екстремізмом. Про наслідки такого рішення – 7 червня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка радіо «Промінь».

На сьогодні, каже Петренко, дослідники не мають чіткої відповіді на питання як впливає переглянутий контент з насиллям на дітей. Так, всі сходяться на тому, що діти починають копіювати таку поведінку, що формується «ефект доміно». Але ніхто не може дати відповіді чи не було в цих дітей, які наслідують насилля після побаченого, схильності до агресії раніше – у латентному вигляді. І чи не відкидає сильніше від насилля інших дітей, тих які його не застосовують після перегляду контенту.

Ця ініціатива дійсно позитивна. Але поки що – це більше наміри. Бо схожу заяву YouTubeвже робив ще в січні цього року. Не зрозуміло, чому вона дублюється.

Крім того, в ідеалі це все добре. Але на практиці, ніхто точно не скаже, де завершується насилля, особливо психологічне і починається,  наприклад, жарт чи педагогічні методи. Тому рішення про видалення контенту завжди будуть суб’єктивними. А у випадку Facebook, коли регіональних офіс був у Москві, ми пам’ятаємо як під маркою «боротьби з екстремізмом» видалялись пости українських патріотів. Тому прийняття рішення має враховувати не лише загальну стратегію компанії, але й – завжди – місцеві специфіку, – каже Богдан Петренко.