П'ятниця 25 Вересень 2020, 22:21

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

З мертвого зліпити героя набагато простіше: експерт пояснив героїзацію вбитих бойовиків Донбасу

22.10.2018

24канал, 22 жовтня 2018 року

Ліквідація ватажків проросійських бойовиків Донеччини та Луганщини дозволила російській владі створити з мертвих терористів “пантеон героїв Донбасу”. До таких самих дій – героїзації бандитів – вдавався і СРСР.

Таку думку висловив заступник директора Українського інституту досліджень екстремізму Богдан Петренко, коментуючи річницю ліквідації проросійського бойовика Донеччини Арсена Павлова з позивним “Моторола”.

Хто вчив історію Радянського Союзу, не дивуватиметься, як гинули герої Громадянської війни. Більшість “героїв” були елементарними бандитами, це потім вже відбувалася певна міфологізація. Котовський та інші перейшли з кримінального середовища в соціальне і стали революціонерами,

– пояснив експерт.

“Вони гинули тому, що з мертвої людини зліпити героя набагато простіше, ніж з живої. Мертвий не піде ґвалтувати в сусіднє село, не суперечитиме іміджу, який йому нав’язаний”, – зазначив Петренко.

Він додав, що з одного боку, усувається можливість подальшої негативізації цього “героя”, а з іншого – створюється можливість його міфологізації: “Нібито його прибрали українські ДРГ і він тепер герой – створімо тепер стелу “Гіві”, “Мотороли”, Захарченка та будемо молитися на цих трьох богів”.

Експерт також висловив переконання, що найбільша загроза серед проросійських бойовиків Донбасу існує “для тих яскравих персонажів, які не в повному обсязі виконують лінію Кремля”.

Якщо вони не будуть готові, як Ігор Плотницький, здати свій пост і виїхати кудись за Урал, то така людина стане героєм пантеону поруч із Захарченком,– попередив Петренко.