Понеділок 10 Грудень 2018, 04:26

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Заборона «бандерівської ідеології» та ультраправий клин Польщі. Богдан Петренко на 5 каналі

08.02.2018

7 лютого 2018 року експерт Інституту Богдан Петренко разом з ведучим «5 каналу» Романом Чайкою обговорювали прийняття Польщею нового закону про «заборону бандерівської ідеології».

Петренко зокрема зауважив, що українське питання у цьому законі взагалі стоїть не у пріоритетних завданнях. Його мета – акумуляція польського електорату навколо правлячої партії.

Щодо практичних наслідків прийняття цього проекту, то необхідно дочекатись рішення і Конституційного суду Польщі, і реального його впровадження. Тому поляки можуть отримати практично недієвий закон, мета якого – лише електоральна.

Безперечно, ми повинні усвідомлювати, – зауважив експерт, – що сприйняття українського націоналізму в Україні та Польщі кардинально відрізняється. Потенційно і ми, і поляки сприймаємо цей рух (як і до речі, рух польських націоналістів) гіпертрофовано позитивно, або гіпертрофовано негативно.

Крім того, експерт зауважив, що націоналізм у Європі має чітко визначений геополітичний напрямок, залежно від того, хто його фінансує чи від історичного минулого. Зокрема, ми маємо проросійських націоналістів у Сербії чи у Франції, або – проукраїнських націоналістів у країнах Балтії. Хоча – чисто теоретично – крайній націоналізм має передбачати однаково негативне ставлення до всіх націй, крім власної.