Неділя 25 Серпень 2019, 19:27

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Загрози на Азовському морі: перспективи – коментар експерта Інституту

30.01.2019

Український простір, 30 січня 2019 року

Азовське море залишається не лише однією з “гарячих” точок російсько-української війни, але й місцем потенційного загострення бойових дій. Про це – у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка виданню «Український простір».

Україна має вживати різнобічних заходів, вважає Богдан Петренко, заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму: “Збільшення військової присутності обов’язково змінить ситуацію в Азовському морі. Але проблема у тому, що Україна не має ресурсів, щоб довести присутність хоча б до паритетного співвідношення з Росією у найближчі 10 років. Тому, не відкидаючи військово-морської складової, варто задуматись над посиленням інших. Звичайно, не варто відкидати міжнародного політичного та юридичного тиску, у тому числі й відстоювання прийнятого в резолюції ПАРЄ рішення про розширення моніторингової місії ОБСЄ на територію Азовського моря та допуск постійних спостерігачів до контролювання проходу суден у Керченській протоці”.

Але, на думку експерта, найголовніше завдання України – перехід від оборони до наступу в інформаційній війні. “Обороноздатність країни – це не лише її економічна та військова потужність, але й певний імідж, символічна військова могутність. Наступ у символічному вимірі передбачає уже не відповіді на російські інформаційні випади, але й ведення «війни за мізки» на території противника. Розпочинаючи від формування недовіри до влади і завершуючи стимулюванням відцентрових процесів всередині Російської Федерації. Підрив внутрішнього суверенітету влади – один з головних чинників перемоги над ворогом. На жаль, поки що влада психологічно не готова до такого розвитку подій”, – наголошує експерт.

2019 рік буде складним через масоване втручання Росії у внутрішні політичні процеси в Україні. “Проблемним у 2019 році буде те, що Росія в передвиборчий період (і на березень, і на жовтень) не стимулюватиме загострень всередині країни, оскільки її кандидати орієнтуються на меседжі швидкого миру (читай – капітуляції) з Росією. Тому вона не зацікавлена у посиленні антиросійських тенденцій у громадській думці. Відповідно і в Азовському морі до жовтня вони можуть грати на примиренні, вдаючи, що формально дотримуються рекомендацій ПАРЄ. Але це означає лише одне – в разі не входження проросійських сил до владної коаліції у новому парламенті, Росія вдасться до загострення конфлікту в Україні, у тому числі й блокади Азовського моря”, – вважає Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Володимира Криницького «Україна має вжити термінових заходів для зміцнення своїх позицій в Азовському морі»