Понеділок 25 Березень 2019, 10:07

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Безпека на Великдень. Експерт УІДЕ на телеканалі «Київ»

06.04.2018

Чи є загрози на Великодні свята та як від них оберегтись – про це заступник директора Інституту Богдан Петренко разом з Григорієм Мамкою та Сергієм Парникозою обговорювали на ТРК «Київ».

Зокрема, Петренко відзначив, що загрози як і на будь-які інші свята існують, особливо – зважаючи на те, що в країні посилена популяризація насилля та триває гібридна війна. Конфесійний розкол країни поглиблює можливість провокацій цього дня – особливо це стосується церков УПЦ Московського патріархату.

Натомість значно більшої загрози несуть не стільки служби, скільки відсутність культури святкування у частина населення – особливо, коли свята довготривалі (три дні).

Щодо готовності населення адекватно реагувати на безпеку, то на думку експерта, якість підґрунтя знань існують, однак на практиці, його практично не застосовують. Тому що: а) високі патерналістичні сподівання (на захист держави), б) відсутність навиків застосовувати цих знань; в) фарс-мажорні обставини більшою мірою включають інстинкти, а раціональні знання відходять на другий план; і найголовніше – в) не сформована культура відповідального ставлення до власної безпеки. Багато людей до цього часу не пристібають паски безпеки і не звертають уваги на плани евакуації, що висять у приміщеннях.