Вівторок 12 Грудень 2018, 01:21

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Загрози війни у Сирії: хто опиниться під ударом. Коментар експерта УІДЕ «Обозревателю»

13.04.2018

На сьогодні існує низька вірогідність того, що Україна стане одним із осередків, які запалять світову війну. Про це заявив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко «Обозревателю».

Вогнища загоряння знаходяться не там, де йдуть військові дії, а в столицях тих країн, які почали військові дії. Якщо почнеться третя світова війна, під ударом опиняться країни, де відбуваються зіткнення цих політичних сил. В першу чергу це Сирія, де знаходяться війська РФ (вони визнали, що там є їх військові інструктори) і де підтягуються війська США “, – заявив Петренко.

Експерт провів паралелі між війною в Сирії тим, що відбувається на лінії зіткнення в Україні: “Там, де війська зближуються, існує найбільша вірогідність цього спалаху”.

При цьому, на думку Петренка, сьогодні досить низька загроза того, що Україна стане епіцентром. “Росія в Україні орієнтується не на військове захоплення, а на політичне”, – пояснив він.

Експерт також припустив, що протистояння в Сирії між Росією і США не зачепить Туреччину.

“Росія і США усвідомлюють, що Туреччина є досить потужним військовим гравцем. Туреччина – друга країна в НАТО за військовою потужністю, її чіпати не будуть. Туреччина може сама зачепити Сирію. Туреччина і Ердоган будуть зацікавлені в збільшенні існуючої буферної зони і її розширенні на весь кордон з Сирією, введення військ в цю буферну зону для охорони Туреччини”, – додав він.