Неділя 17 Лютий 2019, 14:36

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Загрози та переваги соціальних мереж. Експерт Інституту Богдан Петренко на ТРК «Київ»

12.02.2018

8 лютого 2018 року Богдан Петренко разом з ведучою ТРК «Київ» Альоною Зінченко та психологом Альоною Голімбовською обговорювали проблеми, які з’явились із поширенням соцмереж у житті українця.

Так Петренко зауважив,  що соцмережі – це один з етапів розвитку інформаційних технологій. І як і будь-яка інша інформація чи знання вони можуть слугувати на благо чи проти інтересів людини. З одного боку, вони дозволяють оперативно акумулювати людей протистояти злочинним чи антиправовим рішенням. А з іншого боку – соцмережі активно використовуються як оперативного управління терористичною активністю. Тому головне питання – у намірах самої людини, її здатності відрізняти фейки чи спроби злочинних дій, а не у технічному обмеженні соціальних мереж.

Крім того, як би ми не ставились до соціальних мереж, ми повинні визнати, що вони все більше заповнюють наше життя і віртуальне (символічне) життя людини стає все більш важливіше. Тому заборона дитині перебувати у соцмережах на сьогодні – це ізоляція самої дитини від її спілкування з друзями і більша загроза для неповнолітнього, ніж ті загрози, які потенційно можуть виникнути в Інтернеті.

Більше дивіться у відео