Неділя 15 Грудень 2018, 23:31

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Загрози терактів у Києві – коментар експерта Інституту Богдана Петренка BBC Україна

14.03.2018

Про потенційні криваві теракти в Києві заступник директора Інституту дав коментар BBC Україна.

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко – сумнівається, що масштабні напади в Києві планувалися на найближчу перспективу.

“Якщо говорять про те, що Рубан перевозив зброю, щоб заховати її в схрони, то це теоретично може бути. Якщо ж говорять, що зброя перевозилася, щоб почати величезні теракти прямо зараз, то це сумнівно”, – каже аналітик.

Він пов’язує небезпеку, перш за все, з можливим впливом Росії на ситуацію в Україні, що Кремль послідовно заперечує.

“РФ проводить багатоваріативну стратегію у зовнішній політиці, в тому числі вона не виключає і продовження збройного конфлікту на Донбасі та великих терактів в Україні. Але лише у тому випадку, якщо це буде їй вигідно”, – вважає Богдан Петренко.

“Наразі ситуація склалася так, що масштабні теракти в Україні не вигідні РФ, адже це призведе до мобілізації населення навколо силового блоку держави”, – додає експерт.

Він, утім, не виключає “дрібних терактів” чи вбивств окремих діячів, “щоб формувати відчуття небезпеки у населення, а політики висували версії, хто це міг би зробити – й таким чином поглиблювався конфлікт між політичними елітами”.

Так само, на його думку, можливі і теракти проти працівників українських спецслужб, на зразок підриву авто розвідника Максима Шаповала в Києві влітку 2017 року.

Більше читайте у матеріалі В’ячеслава Шрамовича “Міномети в центрі Києва”: чи можливі обстріли в столиці?»