Четвер 19 Липень 2018, 10:55

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Загрози терористичних актів в Україні та протистояння у інформаційній війні. Експерт Інституту Богдан Петренко на Обозреватель.tv

03.08.2017

Де в Україні ризики терористичних атак найбільші, які категорії населення найуразливіші, інформаційна війна Росії проти України  – ці питання заступник директора УІДЕ Богдан Петренко разом з ведучим Андрієм Глухеньким обговорювали на Обозреватель.tv.

Зокрема, Богдан Петренко заявив, що найуразливішими категоріями на сьогодні виступають особи, які беруть безпосередню участь у протидії російській гібридній війни, – це українські спецслужбовці. А також в зоні ризику – активні проросійські громадяни, як жертви для російської інформаційної стратегії «фашизації України». Щодо більшості українських громадян – то небезпека терактів з масовим жертвами надзвичайно низька – оскільки такі теракти призведуть до мобілізації населення та є невигідними Росії.

Але разом з тим – значні ризики масових терористичних атак існують для мешканців окупованого Донбасу. І чим менше буде ескалація на фронті, тим вище ризики терактів – населенню мають постійно нав’язуватись українофобське мислення.

Щодо інформаційної війни, то Петренко зауважив, що держава на сьогодні надмірної уваги приділяє технічній стороні питання – відновлення мовлення на окуповані території, у той час, як вплив на населення, яке три роки проживало в російському та проросійському інформаційному просто, передбачає не ретрасляцію українських новин, а формування особливого контенту.

Більше дивіться у відео

частина перша

частина друга