Вівторок 31 Березень 2020, 22:20

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Загрози Україні. Інтерв’ю експерта УІДЕ Богдана Петренка Gazeta.ua

03.04.2018

Заступник директора Інституту Богдан Петренко у відео-інтерв’ю Gazeta.ua про загрози, які можуть постати перед Україною у цьому році.

Зокрема, експерт акцентував на тому, що поствиборча Росія – це Росія, де протистоятиме дві тенденції. Одна – під тиском Заходу на оточення Путіна – знизити зовнішню агресивність Кремля та піти на поступки. Інша – під тиском «четвертого терміну» та зростаючої внутрішньої підтримки – втрата відчуття реальності й трансформація до більш агресивної та войовничої політики.

Більше того, відзначає експерт, частина українців продовжують вірити у те, що зі смертю Путіна можлива докорінна зміна ситуації в Росії. Однак, ці споідвання не враховують практику – проблеми Придністров’я чи Абхазії виникли задовго до Путіна, і зміна влади в Росії не призвела до вирішення проблем цих псевдореспублік та цілісності країн до яких вони де-юре належать.

Щодо внутрішніх проблеми, то безумовно, навіть без Росії ми маємо колосальну проблему пов’язану з початком президентської виборчої кампанії та проблему під назвою войовнича охлократія, коли радикально налаштований натовп визначає законність чи не законність дій легальних структур.

Більше – дивіться у відео

частина 1

Частина 2