Вівторок 02 Червень 2020, 09:58

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Захід нам допоможе? Коментар експерта УІДЕ Богдана Петренка «Голосу Америки»

23.05.2018

22 травня 2018 року відбулась зустріч Президентів України та Естонії. Що Україна може взяти у безпековому вимірі з естонського досвіду і чим Захід може нам допомогти у протистоянні російській агресії – у коментарі Богдана Петренка російській службі «Голосу Америки».

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко вважає, що Україні слід уважніше вивчити естонський досвід залучення та мобілізації резервістів.

«Естонія відразу може мобілізувати близько п’ятдесяти тисяч додаткових” багнетів “. Якщо взяти співвідношення населення, то для України така б цифра становила не менше півтора мільйона бійців. Але ще більше нас сьогодні цікавлять досягнення Естонії у сфері кібербезпеки. Країни, яка за короткий часовий період часу, стала одним з потужних центрів НАТО з протидії кібератакам. До речі, ця проблема дуже актуальна, як для Заходу, так і для України. Наш інтерес у сфері кібербезпеки співзвучний європейським ризиків від російських кіберзагроз », – сказав Богдан Петренко кореспонденту Російської служби« Голосу Америки ».

За словами експерта, сьогоднішня допомогу Заходу допомагати Україні в значній мірі залежить від політики українського керівництва і схожа на виділення допомоги для стримування агресора, а не перемоги над ним.

«Саме тому, ми і отримуємо рівно стільки допомоги, скільки необхідно для того, щоб утримати агресію, а не звільнити території. Це стосується як збройної, так і політичної підтримки. Захід повинен бути мотивованим до того, щоб переломити хід війни в Донбасі, а не стримувати її », – підкреслює Богдан Петренко.

Богдан Петренко підкреслює важливість розвитку відносин з країнами, такими, як Естонія, які знаходяться в зоні «гіпотетичної агресії» з боку Росії.

«Особливо, якщо ці країни мають право голосу в НАТО і Європейському Союзі. Це наші природні союзники, які зацікавлені у стримуванні та протистоянні Росії виходячи, перш за все, і з загроз для власної безпеки. Вони – наша ефективна можливість перетворити проблему російської агресії з проблеми виключно як агресії проти України, в проблему для всього західного світу », – підкреслює Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Тараса Бурноса «Президенты Украины и Эстонии обсудили безопасность и энергетику»