Неділя 15 Грудень 2018, 23:29

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Захоплення торгових центрів радикалами: наслідки російської агресії. Коментар для «Радіо Промінь»

29.11.2018

У столиці відбулось захоплення радикалами торгового центру, який є власністю приближеного до Путіна російського олігарха. Про це – 28 листопада у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка для «Радіо Промінь».

Експерт зауважив, що такі напади з одного боку викликані зовнішніми викликами, зокрема, конфліктом, що відбувся у Керченській протоці. Агресія – це одна з природних реакцій на зовнішні стреси, тим більше пов’язані з насиллям. З іншого боку, захоплення – це сигнал самій державі, яка на 5 році війни не може чітко визначити свою політику щодо Російської Федерації. Адже, з одного боку, ми законодавчо визнаємо її агресором, більше того – навіть запроваджуємо воєнних стан у зв’язку з проявами воєнного насилля з її боку. Але з іншого – залишаємо і економічні, і дипломатичні зв’язки. Тому, доки держава остаточно не визначиться і не сформує системну політику щодо Росії, подібні акції можливі.

Крім того, Петренко заявив, що поки що не бачить підстав для зниження рівня насильницьких акцій. Особливо – на фоні наступного року – року виборчих кампаній.