П'ятниця 29 Травень 2020, 23:57

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Закрити країну. Чи зупинить карантин коронавірус?

16.03.2020

Про державні заходи з упередження коронавірусу – 14 березня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка “Голосу Америки”

На думку заступника директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдана Петренко, рішення української влади для протидії поширенню коронавируса «були не зовсім послідовними, неадекватними загрозам і політично заангажованим».

«По-перше, ми були не готові. Хоча мали майже два місяці з моменту початку епідемії в світі. У нас не було реальних підстав для введення карантину – один хворий. Карантинні заходи були спрямовані не на запобігання поширенню хвороби, а як відповідь на існуючі запити в громадській думці », – каже Богдан Петренко.

Він вважає, що не можна виключати можливості застосування карантину в Україні в політичній сфері, як засоби для обмеження протестів.

За словами Богдана Петренко, закриття повідомлення з окремими районами Донецької і Луганської областей ОРДЛО – це також відповідь на страхи, а не метод для обмеження поширення вірусу.

«Фактично це сигнал на непідконтрольні території про те, що вони не сприймаються як повноцінні громадяни України, яким наша держава може надати допомогу», – стверджує експерт.

Більше – у матеріалі Тараса Бурноса “Украина вводит запрет на въезд иностранцев в связи с коронавирусом