Понеділок 22 Квітень 2019, 05:22

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Злочинність у столиці. Коментар експерта УІДЕ для Центрального телеканалу

17.08.2018

Причини та сприйняття киянами своєї безпеки – про це у коментарі заступника директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдана Петренка для програми «Тема дня» на «Центральному телеканалі».

В столиці, відзначив експерт, спостерігається дві протилежні тенденції. З одного боку, офіційна статистика говорить про зниження десь на 10% рівня злочинності в столиці. З іншого боку, як показують опитування «Рейтингу» за травень цього року – 55% киян заявили, що ситуація зі злочинністю у столиці погіршилась.

Таким чином, серед людей сформовано переконання про величезні загрози їх безпеці, не зважаючи на  заяви про покращення. До цього призвели два чинники. По-перше, низька довіра до правоохоронних структур, у тому числі й до їх заяв. По-друге, велика міграція. Справа у тому, що аналогічна тенденція спостерігається у Німеччині. Де поліція також констатує зменшення числа злочинів, але громадська думка вважає, що кримінальні загрози зростають. Німецькі криміналісти пов’язують це з високою мобільністю в Німеччині. Простіше кажучи  – наявністю величезної кількості біженців та відсутності відчуття «дому». Схожі проблеми існують і в столиці України: постійно висока мобільність, – як щодо переселенців, так і щодо «понаєхавших».

Водночас, є і об’єктивні фактори до зростання злочинності: економічна ситуація, безробіття, величезний розрив між бідними і багатими, засилля нелегальної зброї та поширення культури насилля. Крім того, постійна зміна акцентів у ЗМІ, які готові подавати новини з насиллям, які краще «продаються», ніж позитивні новини.

Відео