Неділя 04 Липень 2020, 07:49

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Зниження довіри до влади: сигнал чи тенденція

18.10.2019

Про зниження рейтингу Зеленького – 18 жовтня 2018 року у коментарі експерта Інституту сайту 112 каналу.

“Зеленський – це образ колективний. Або він щось робить, і в ньому розчаровуються, або він нічого не робить, і в ньому теж розчаровуються.

Підстави для падіння рейтингу є завжди, а тим паче враховуючи те, що ідеологічного стрижня у Зеленського нема.

Але це тільки один момент. Другий пов’язаний із тим, що прорахунки є й в самій владі, можливо, це пов’язано і з формулою Штайнмаєра, хоча, за великим рахунком, ті, хто сьогодні виступає проти формули, вони за Зеленського не голосували”, – говорить 112.ua заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

“Що далі? – запитує він. – Передумов до різкого падіння рейтингу я не бачу. Показники поки що не надто високі, аби будувати на них висновки. Тим паче, що ми не знаємо, як вплинув на підтримку Зеленського його пресмарафон. Можливо, він якраз і зупинить падіння рейтингу.

Та в кожному разі сигнал про те, що розчарування поступово настає, прозвучав. І Зеленський зараз втрачає вікно можливостей.

Тож карколомного падіння популярності найближчим часом не буде, але прийдешній опалювальний сезон і нові рахунки за комунальні послуги певним чином на рейтинг влади вплинуть.

Можливо, щоправда, до цього часу будуть ухвалені певні рішення, які пом’якшать удар по гаманцях громадян”.

А щодо падіння рейтингів – то «чим більше надій покладають на президента, тим різкішим буде падіння його рейтингу. Стрімко падала підтримка у Ющенка та Порошенка, до цього призвів, зокрема, і культ месіанства, властивий українському соціуму.

Люди розчаровуються, бо ті, кого вони обрали, не квапляться вирішувати їхні нагальні потреби”, – зауважує Богдан Петренко.

Більше – у матеріалі Наталії Лебідь «Стопами Порошенка: Зеленський втрачає рейтинг так, як і його попередник»