Понеділок 25 Березень 2019, 10:05

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Зростання насилля у Росії – наслідок її окупаційної та агресивної політики. Експерт Інституту для Gazeta.ua

19.03.2018

Анексія Криму та окупація Донбасу обернулися для Росії не тільки санкціями, а ще й зростанням рівня насилля. Богдан Петренко, заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму, розповів Gazeta.ua про наслідки агресії для Росії.

“Росіяни отримали купу проблем. У Ростовській області, яка безпосередньо межує із зоною конфлікту, злочинність у 2014 році зросла на 40 відсотків.

Збільшився рівень насилля. З боку Росії на Донбас і в Крим поїхали не патріоти, а маргінали. Ті, які повернулися живими, привезли з собою велику кількість вибухівки та зброї. Навіть побутові конфлікти будуть вирішувати силою. Це стосується навіть підлітків. Ситуація в школах Пермі та Улан-Уде яскравий тому приклад (15 січня 2018 року і місті Перьм двоє школярів накинулися на однокласників із ножами. 19 лютого 2018 року учень 9-го класу напав на семикласників із сокирою та швиргонув у них пляшкою із запалювальною сумішшю –Gazeta.ua).

На жаль, така ситуація може повторитися і з Україною. Багато людей перейшли певну моральну межу і легко натискають на гачок аби вирішити будь-яку проблему. Привезти вибухівку із зони АТО зараз дуже легко. Не виключаю, що колишні атовці почнуть захоплювати районні адміністрації, аби їм нарешті видали акти на землю, які давно обіцяла держава. Тим паче, що політики усіляко популяризують насильницькі методи вирішення конфліктів”, – вважає експерт.