Понеділок 25 Березень 2019, 10:06

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Зупинити булінг: поради батькам. Автор дослідження «Стоп шкільний терор» на «Голосі столиці»

07.09.2018

6 вересня заступник директора Інституту Богдан Петренко прокоментував для радіо «Голос столиці»ситуацію з булінгом в Україні.

Зокрема, експерт заявив, що варто розрізняти причини та приводи до булінгу. Часто ми зосереджуємось на приводах: поведінка дитини, особливості її фізичного чи інтелектуального розвитку, зовнішні впливи (наприклад, симпатії/антипатії вчителів). Та водночас ми забуваємо про реальні причини: це нездатність дитини сформувати рамки особистого простору, її низька самооцінка та неспроможність протистояти соціальним викликам.

Взагалі інколи ті, хто мали б протистояти цькуванню в класі самі його використовують – ті ж вчителі, які постійно акцентують на тих чи інших активностях конкретної дитини. Як правило, це або люди, які випадково стали педагогами, або – уже «вигоріли» на цій професії. В цьому випадкам батькам неохідно переговорити з адміністрацією школи. І якщо вона покриватиме вчителя – писати скарги вище, від району до Міністерства освіти. Крайнім варіантом може стати переведення дитини до іншого класу чи школи.