Неділя 22 Лютий 2020, 20:58

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Звільнення Цемаха і обмін полоненими

05.09.2019

Про обмін військовополоненими та видачу Росії одного зі свідків (учасника?) підриву мирного авіаресу MH17 Володимира Цемаха, – 5 вересня 2019 року в коментарі експерта Інституту Богдана Петренка Укрінформу 

Володимир Зеленський став заручником іміджу, який сам собі створив”

— “Президент миру» на противагу «Порошенко-президент війни». Причому, потрапивши у полон цього концепту, новий президент, імовірно, психологічно вибудував собі межі, за які не хоче виходити. Насправді, ми не знаємо наскільки Цемах мав відношення до збитого малазійського Боїнгу. І зараз саме на цьому робитимуть кампанію президентські спікери, – на тому що він якийсь «пішак». Але – під нього було створене таке інформаційне супроводження, що навіть голландські слідчі зацікавились цим свідком. І позиція Росії, яка затягнула саме через нього процес обміну полоненими, говорить про те, що він таки важливий.

Отже, Україна отримує своїх бранців. Президент Зеленський – закріплення в іміджевій позиції «президент миру».

Кремль, у свою чергу, отримує: 1) бранців (найімовірніше у співвідношенні 1:1); 2) виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права, який вимагав відпустити полонених військових моряків; 3) гальмування офіційного судового визнання Росії винною у трагедії з Боїнгом над Сніжним у 2014 році; 4) визнання української влади ненадійним партнером Заходу (Нідерланди просили не віддавати свідка); 5) потенційне зниження санкційного тиску, бо почали домовлятись.

Українській владі бракує стратегічного мислення. І це проблема не лише цієї, нової влади, це — проблема всіх 28 років Незалежності.

Більше – у матеріалі Мирослава Лісковича “Звільнення Цемаха: ціна порятунку українських полонених чи стратегічна помилка?