П'ятниця 29 Травень 2020, 23:25

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Чи потрібно блокувати російські соцмережі?

14.05.2020

Кореспондент, 14 травня 2020 року

Про санкції щодо російських соцмереж.

Долучусь до дискусії про їх заборону. Тобто, однозначно має бути продовження. Але…

Обмеження не мають сприйматись як самоціль. Типу – заборонили і добре.

Я хочу призвести паралелі з машинобудування. У нас більше 10 років існували збільшені податки на ввезення іноземних авто. І це мотивувалось підтримкою вітчизняного машинобудівництва. На жаль, вітчизняне машинобудування від того не виграло. Його власники вирішили, що штучно пригнічена конкуренція, – це засіб для надприбутків, а не можливість розвивати це машинобудування. У результаті ми отримали проблему “євроблях” і те проти чого “боролись” – зруйноване машинобудування

Те ж саме стосується і російських соцмереж та інформаційного простору взагалі. Доки ми боремось з однокласниками і вконтакте, росіяни навчились проникати у наш інформаційний простір з нових соцмереж. Більше того, їхні речники, які мають українські паспорти, не соромляться нести “руськомірську бєлібєрду” в наших ЗМІ.

Заборона – це не панацея. Це лише тимчасовий захід. Він дозволяє або відтягувати неминуче, якщо нічого не робити, – програш в інформаційній війні. Або – можливість акумулювати зусилля для того, щоб бути здатним вести інформаційну війну.

I це стосується не лише оборони – відповіді на російські інформаційні атаки. І не лише у штучній пісочниці, де формально діє заборона на російські засоби масової комунікації.

Ми повинні вчитись воювати не лише рефлексією, але й атаками. Не лише у своєму, але й на російському інформаційному полі. У тому числі – й через їхні соціальні мережі.

А без цього – всі ці заборони на соцмережі – лише спроба робити вигляд, що ми оберігаємо наш інформаційний простір

Богдан Петренко