Вівторок 26 Травень 2020, 08:19

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Чому не варто проводити одночасні місцеві вибори в ОРДЛО і Україні

15.11.2019

Кореспондент, 14 листопада 2019 року

Чисто технічно – проведення місцевих виборів в ОРДЛО і на решті території України – це не ідеальний варіант (як знову про це говорить міністр Пристайко в інтервю BBC News Ukrainian).

Спробую пояснити на пальцях – відповідно до Комплексу дій з виконання мінських домовленостей ми не можемо достроково розпустити органи місцевої влади, які були обрані на території ОРДЛО.

Зате в протилежному випадку – коли вибори відбудуться в різний час не разом – у нас є технічна можливість провести другі вибори в ОРДЛО одночасно з наступними місцевими виборами в Україні. Це і не розпуск (ми нічого не порушуємо), але термін повноважень у місцевої влади там буде менший. Тому чим пізніше від дати наших виборів будуть вибори в ОРДЛО, тим менше всілякі фракції “Наваросії” та “Свабодних Дамбасів” будуть керувати там. Навряд чи у них буде другий шанс переобратись (ой, ну Донбас – це ж Україна, і владу там так само не люблять як і у нас).

Звичайно, все це матиме значення лише тоді, коли коли за час першої каденції ми відновимо інформаційний вплив на територію ОРДЛО і контроль над кордоном (зараз розглядаємо найгірший кейс для України – коли міські домовленості будуть виконуватись в російській послідовності).

Але для цього з голів Слуги народу треба витравити сівохівську соціологію про перемогу партії Зе! в ОРДЛО. Хоча шансів зараз у них більше, ніж на наступних виборах. І тут уже або національні інтереси, або – партійні. А в історії України другі завжди стояли вище перших.

Богдан Петренко