Неділя 27 Травень 2018, 06:27

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

ЧОМУ НОРВЕЖЦІ НАЙЩАСЛИВІШІ ?

20.03.2017

Welt, 20 березня 2016 року

Це живописні фіорди і яскраві літні ночі? Чи зовсім неромантичні нафтові свердловини, які безперервно б’ють ? Норвежці найщасливіші люди у світі за “World Happiness Report”. Коли мова іде про щастя,  по гарячих слідах ідуть їх скандинавські сусіди Данія та Ісландія. Фінляндія позаду Швейцарії на п’ятому місці, а Швеція як і раніше в першій десятці. Німеччина займає 16 місце, Італія – 48, Україна 132.

Жартуючи про норвежців кажуть, що вони відчувають себе щасливими, коли їдуть багато годин в машині або ходять з великим рюкзаком на спині далеко в гори, а потім  ідуть в хатинку без електрики і води, і роблять там затишну атмосферу.

Якщо ви запитаєте людей на вулицях у столиці Норвегії Осло,  вони скажуть, що це дрібні побутові радості, які роблять нащадків вікінгів щасливими. “Я радий просто тому, що  світить сонце і весна на  шляху, я можу бути на природі зі своїми друзями” каже 25-річний Маікен Міккельсен.  Для 71-річного Хоко Стаужа, «Щастя- це час зі своїми дітьми, для цього варто жити».

Дохід грає роль

«Ми багата країна. У нас є багато ресурсів, і, крім того, високий дохід “, каже соціолог Андерс Барстад . “У нас мало бідності та безробіття “. “У мене є хороша робота, гарна сім’я і багато друзів. говорить Осло Андерс Фледбі 39 років. ”

Високий рівень життя, гарне соціальне забезпечення і вражаюча середня зарплата в 5 тисяч доларів на місяць. Джерело багатства – це головним чином нафта і газ, які видобувають і активно постачають в Європу. Сектор нафти і газу забезпечує 15% ВВП і 20% національного доходу країни.

Довіра до влади, поліції та правосуддя

Добре розвинена система соціального забезпечення гарантує, що скандинави мають менше турбуватися про своє майбутнє, каже Барстад. Безпека теж це робить норвежців щасливими.

Мешканці півночі не тільки довіряють владі, поліції і судової системи, але й один з одному. Більше 75 відсотків норвежців вважають, що людям можна довіряти.

Крім того, у розпорядженні кожного норвежця умовно є багато вільного простору – це одна з найменш населених країн в Європі. Навряд чи в Осло є затори завдовжки в життя щоранку.

Там навіть немає спокуси ставати мізантропом: щоб знайти настирливих, поспішаючих кудись людей, потрібно ще постаратися.

У Норвегії навряд чи популярні суперечки про сексизм і жарти про феміністок. Гендерний розрив, який вираховується щорічно Всесвітнім економічним форумом, в цій країні один з найменших в світі. Норвегія на другому місці в рейтингу після Ісландії. Це означає, що жінкам за ті ж обов’язки на роботі тут платять в середньому стільки ж, скільки й чоловікам.

Крім того, в Норвегії сотні тисяч озер, включаючи найглибше озеро в Європі зі складною назвою Хорніндальсватнет, і сотні тисяч островів.

переклад: Ольга Будь