Неділя 04 Липень 2020, 07:52

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Донбас, білоруські миротворці і українські кошенята

16.10.2019

Site, 16 жовтня 2019 року

Мабуть весь минулий тиждень обговорювалась дивна позиція Олександра Лукашенка. Чи не вперше за всю історію війни на Донбасі він визнав, що сторони цього конфлікту – Україна і Росія.

Відразу ж почались розмови про теорію світового заговору – ніби Сирію віддали росіянам, а Бєларусь – американцям. Це трохи смішно, а ось далі не смішно

А в Україні почала випливати тема про білоруський миротворчих контингент на Донбасі. І такі всі серйозно це обговорюють – типу так, це один з найвірогідніших варіантів. І нібито Росія може на це піти. Навіть написали, що ледь не найбільша проблема в такому варіанті – не вистачає миротворчих сил у Білорусі, що перекрити весь кордон.

Ай, маладца! А тепер поверніться хоча б у вересень цього року. І згадайте про спільні військові навчання РФ і Білорусі «Щит Союзу-2019». І це я вже не кажу, як у 2017 році вони проти уявної Вейншорії Москва і Мінськ “воювали” так, що в Україні серйозно почали говорити про білоруський фронт у російсько-українській війні. А ще згадайте, що Білорусь – частина Союзної держави (так переважно липової, але з Росією). І що вона економічно залежна від РФ. Я скажу більше – ще на початку цього року термін «білоруські миротворці» сприймались як синонім поразки України. Як засіб легалізації Росією своєї військової присутності. По суті – капітуляція. А зараз потенційну можливість «білоруських миротворців» подають ледь не як перемогу.

Мені здається, що українців розводять як кошенят. Але з лоскутковим мисленням немає чого дивуватись. Давайте ще придністровських миротворців заведемо. Вони ж ефективні – мир там ніхто не порушує з 1992 року.

І згадуючи класику про Союзну Державу: Так, Росію Бєлоруссю розтягнули до Польщі. Але Бєларусь Росією – аж до Тихого океану. Тому вистачить у білорусів миротворців. Не переживайте. Мяу.

Богдан Петренко