Неділя 07 Грудень 2019, 23:38

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Контент для російськомовної аудиторії в окупованих частинах України, в Росії і для російськомовної аудиторії західного світу має бути різним

31.07.2019

Вечірні вісті, 30 липня 2019 року

Створення повноцінного міжнародного російськомовного каналу цілком слушна ідея. Але є два головних “але”.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко, коментуючи ініціативу Офісу президента створити міжнародний російськомовний канал і дещо змінити підхід до Суспільного телебачення.

1. Контент для російськомовної аудиторії в окупованих частинах України, в Росії і для російськомовної аудиторії західного світу – має бути різним. Не тому що різна інформація, а тому що в окупації люди уражені ворожою ідеологією. Їм треба по-іншому подавати інформацію. Включіть російські канали. Так як ми скептично оцінюємо їхні новини, так само вони вже сприймають наші. Тому просто подавати їх російською мовою – уже не вирішить проблему різних інформаційних реальностей. Більше того, має бути різний контент навіть для РФ і зон російської окупації в Україні. Але це вже в кращому випадку.

2. Якщо канал буде офіційним і державним його ККД наближатиметься до нуля. Бо, якщо ми говоримо про зони окупації, де штучно нав’язана недовіра до держави Україна, то ця недовіра буде розповсюджуватись і на все що з нею пов’язане. У тому числі й на державні канали. Якщо держава хоче лише давати інформацію виключно проукраїнській аудиторії окупованих Донбасу і Криму, то вони і так мають доступ до такої інформації.

Тому якщо концепція каналу написана, то вона розбивається через свою недієвість. Та мені здається, що заяви про вже написану концепцію цього каналу схожі на заяви про “розроблений план Б” у Стефанчука на випадок невдач. З часом виявляється, що ніякого плану Б не було, а мейнстрім заповнений вже зовсім іншими питаннями. Тому команда Президента має час відкорегувати концепт

Не менше, а може й більше, важливим є англомовний проукраїнський канал. Бо для перемоги над агресором нам важливо утримати союзників. І ще – важливо, щоб запровадження російськомовного каналу не стало виправданням для скасування обов’язковості україномовного контенту на внутрішніх каналах. Та останнє – сподіваюсь, що продаж нерухомості українського телебачення та звільнення його журналістів, про яке йшлось у повідомленні, буде не самоціллю всієї цієї затії.

Богдан Петренко