Вівторок 18 Липень 2018, 02:15

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Мертвий сезон: загрози серпня

07.08.2017

Богдан Петренко, 7 серпня 2017 року

Доки всі відходять від екстремальної спеки серпня, країна відходить від екстремізму минулого політичного сезону. Навіть політичні вуаєристи Росії переключились із «а чьо там в Украінє» на споглядання голого торсу вічного президента. Одним словом – мертвий сезон.

Але чи буде дійсно затишшя наприкінці літа? Бо йдучи у відпустку Трамп зробив подарунок ВВП та підписав закон про санкції. Тому головна загроза серпня для України – це очікування «атвєтки». Поки що Путін відірвався на байкальських щуках. Але навряд чи збезчещеній американцями Росії буде достатньо одного рибного трупа.

Звичайно, можна було підняти кібервійська і дати відсіч «американському імперіалізму» шляхом запущення чергового вірусу – якогось там Donald.T. Але у Росії усвідомлюють, що головні пріоритети США за Трампа – не політичні, а економічні. І будь-який наступ на американські інтереси, особливо, економічні, не залишиться без відповіді. Росія може спонсорувати антиглобалістів, у тому числі й екстремістів на дії проти США. Особливо – з огляду на неприйняття Штатами Кіотського протоколу. Однак, такі дії можливі лише у тому випадку, коли Росія прийме для себе чітке рішення йти на конфлікт із Заходом.

Та війна (економічна чи реальна) з ворогом, який є сильнішим, явно не входить в інтереси держави, яка намагається продемонструвати своєму народу непереможну міць власної зброї. Тому економічно можна проковтнути санкції, – все рівно від них росіяни лише «крєпчают». Але політично – Імперії необхідний зворотній удар. Бо піддані Кремля не зрозуміють. Де нанести? До відома – українці другі за рівнем ненависті у росіян. Тому ризики є.

На ризики посилення провокацій та локальних зіткнень на Донбасі вказує і липневе затишшя. У середньому минулого місяця було 22 обстріли щодня. Це найнижчий показник. Тому, ті кому потрібен цей конфлікт, докладуть всіх можливих зусиль для того, щоб війна на Сході України отримала чергові подразники, – чи то прямі зіткнення, чи диверсії чи теракти. У зоні ризику – українські спецслужбовці та представники місії ОБСЄ. Знаючи тягу росіян робити «подарунки до свят», – така ескалація можлива до Дня незалежності.

Квазіреспубліки уже почали залякувати населення терактами з боку українських диверсантів. Страх – найпростіший метод утримування лояльності населення та формування ненависті до України. І найбільші загрози для терактів як засобу формування антиукраїнської істерії існують на свято першого дзвоника у окупованому Донбасі.

Фактично війна в Україні триває. Кожен день вашого відпочинку влітку завдячує дню, наповненому обстрілами та жертовністю українських воїнів. Пам’ятайте про це, коли вчергове будете жалітись, що літо для вас недостатньо тепле чи занадто спекотне.