Четвер 19 Липень 2018, 10:42

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Німецькі ЗМІ про санкції

03.08.2017

Німецька газета Süddeutsche Zeitung присвячує  новим санкціям коментар свого оглядача Франка Нінхузена (Frank Nienhuysen).Усе це Росія могла б мати і при Хілларі Клінтон на посаді американського президента: посилення санкцій і подальше погіршення відносин. Новий список заходів, схвалений Палатою представників США, руйнує всі надії Москви на поліпшення зв’язків з Вашингтоном. “Хвороблива реакція” показує, наскільки болісно зачеплена сама Росія “, – пише оглядач.

Видання Der Spiegel присвячене новим санкціям по Росії, підкреслює, що “найбільш тривожним є те, що санкції не узгоджувалися з союзниками США і не враховвані їх інтереси. Від Трампа ніхто нічого іншого і не чекав , а ось від демократів і республіканців – цілком “.

Характеризуючи законопроект як “оголошення економічної війни Росії”, Der Spiegel пише, що “тепер будь-яка західна аудиторська компанія двічі подумає, перш ніж взяти на бухгалтерську перевірку російську держкомпаню, що виставляється на продаж. А саме такого продажу в рамках приватизації вимагають ліберально налаштовані економісти на Сході і Заході. Адже в останні роки Кремль поширював свій контроль на все більше число концернів і навіть на цілі галузі економіки. Розростається держсектор, душать приватні підприємства і гальмують інновації – а значить і розвиток прошарку політично незалежних підприємців “, – нагадує Беньямін Бідер.

“Санкції США мають на меті поставити економіку Росії на коліна. Але при цьому у Вашингтоні помилково розуміють основні механізми російської політики. Якщо у росіян складеться враження, що тиснуть на їхню країну, вони згуртуються навколо свого президента навіть у тому випадку, якщо вони критикують його за його внутрішню політику “, – прогнозує Der Spiegel.

“Виходячи з логіки ударів і ударів у відповідь, санкції можна зрозуміти. Але розумним рішенням їх назвати не можна. Якщо законопроект набуде чинності, то він тільки зміцнить позиції” яструбів “в оточенні Путіна. Вони і так вже давно закликають до політичного та економічного розриву з Заходом”, – нагадує Der Spiegel у своєму коментарі.

“З урахуванням звичайної ворожнечі між обома партіями результат голосування примітний. Конгрес явно не готовий демонструвати м’якість або всепрощення за фактом російського втручання в американські вибори і російської агресії в Україні. Більше того, Конгрес поставив президента в вузькі рамки і буде вкрай скептично зустрічати навіть будь-який натяк на зміну політики щодо Кремля. А якщо Трамп спробує скористатися своїм правом вето (наклавши його на законопроект про санкції. – Ред.), то поразка президенту гарантована”, – оглядач Frankfurter Allgemeine Zeitung.