Вівторок 12 Грудень 2018, 01:19

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Пальнуть через усю Японію: коли буде Друга корейська війна?

29.08.2017

Богдан Петренко, 112.ua, 29 серпня 2017 року

За даними японців південнокорейська ракета пролетіла 14 хвилин. Пролетіла через японську територію і впала з іншого боку в море за понад тисячу кілометрів від острова Хоккайдо.

КНДР створює загрозу для Японію з моменту заснування. Тому питання перше – чому на ракету не зреагувало японське ПВО? Комунокорейці ж не вперше стріляють в сторону Японії.

Ось ще важливе питання. Для чого? Проти КНДР були не просто прийняті, а посилені санкції ООН за ракети ближнього радіусу дії. Її позбавили третини доходів від експорту. Не пройшло і тижня, як вона починає дратувати світ ракетами середнього радіусу і вже з порушенням сухопутних кордонів. Це – відверта провокація. Провокація, яку однозначно помітять. Питання лише у тому, яка мета цієї провокації? Довести боєздатність власному народу? Не дуже доречно. В умовах інформаційного вакууму – «по телевізору» північні корейці навіть чемпіонати з футболу вигравали. Якби прихильники чучхе хотіли війни – стріляли б по територіям. Якби хотіли зменшити санкції – стріляли б виключно у «телевізорі». Тому – однозначно це сигнал на зовні, іншим країнам. Сигнал, що привертає увагу світу до маленької країни. Чи відвертає увагу світу?

Нагадаю, що за рівнем ворожості КНДР знаходяться на першому місці у США (93% американців за опитуванням FoxNews). За таких обставин будь-які дії прихильників чучхе – не важливо чи це неверифіковані постріли чи навіть надання гуманітарної допомоги будуть визначатись як агресивні. Тому переорієнтувати внутрішню увагу американців буде не складно. «Зло» саме привертає до себе увагу.

Звичайно, україноцентризм вимагає зробити висновок, що у всьому винна Москва. В умовах коли Росія увійшла у «вісь зла» відбувається загострення корейського питання. Але, не будемо робити Путіна всесильним. Хоча нагадаємо, що спільний кордон у Північної Кореї та Росії 40 км.

Це ще не означає, що ракета через Японію полетіла за вказівкою Москви. Але це означає, що американці у подальшому знову більше уваги зосередять на проблемі Японського, а не Чорного моря. І до цього є й економічні чинники – зокрема, необхідність посилення системи ПРО у Японії та Південній Кореї. Системи, яку вироблятиме і забезпечуватиме США.

Навряд чи ми дочекаємось «військової фази» операції на Корейському півострові. І проблема не лише у тому, що у КНДР четверта за чисельністю армія у світі (але лише 26 за рівнем обороноздатності). Проблема у тому, що півстоліття панування чучхе не минули дарма. Воювати доведеться не з іншою армією, а з фанатичними солдатами. Для яких боротьба зі світовим імперіалізмом – головна мета.