П'ятниця 03 Квітень 2020, 06:33

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Параноя як державна політика Росії

02.12.2019

Газета по-українськи, 2 грудня 2019 року

Глава Госдуми Вячеслав Володін заявив, що через ігнорування інтересів російськомовного “малого народу” окремі області можуть відпасти від України.

У психології проекція – це механізм захисту, коли те, що відбувається всередині, властиві тобі особливості автоматично переносяться на зовнішні об’єкти. Як правило, розповсюджена при параноїдальних розладах.

Володін раніше вже відзначився схожими заявами, що Україна має заплатити за те, що анексувала Крим. Ми анексували Крим – вам самим не смішно?

Влада в Росії взагалі бачила результати референдуму 1 грудня в Криму і Севастополі? Як “горад рускай слави” проголосував за незалежність України навіть краще, ніж Кримська АРСР. Єдиного, до речі, легітимного референдуму, який визнав світ і та ж сама Російська Федерація.

Можна звичайно висловлювати інші раціональні аргументи – зокрема, і щодо того, в чиєму складі Кримстав областю, а де була відновлена автономія. Але там їх точно не почують. Бо вони мотивовані параноєю, а не раціональними аргументами.

Повторюсь, психологічний розлад, параноя – це не лише проблема Володіна. Це – проблема влади Росії, яку вона нав’язує росіянам. Це в їх реальності може бути насильницький «примус до миру», захист прав російськомовних на чужих територіях (на своїх то захистити не здатні). У їх реальності «іхтамнєти» і «фашизм в Україні».

Параноя – символічна реальність, де все що практично відбувається у країні, переносяться на інших. Де вони рятують інші сусідні країни від проблем, що існують на території Російської Федерації.

А ми страждаємо від проблем у їхній голові. А дехто в Україні навіть вірить у ту реальність, яку нав’язує російська влада.

Але не для того в Україні існує 1 грудня. І в 1991 році, і в 2013 українці показали, що вони не хочуть і не будуть жити у параноїдальній реальності.

Богдан Петренко