Понеділок 23 Квітень 2018, 03:15

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

ПРОБЛЕМА З ПІВНІЧНОЮ КОРЕЄЮ, ПОГРОЗИ ТРАМПА

13.04.2017

DW, 13 квітня 2017 року

 Дональд Трамп пригрозив Пхеньяну силовими діями. Канцлер ФРН Ангела Меркель виступає за політичні методи вирішення північнокорейської проблеми. Пекін попереджає про небезпеку удару по КНДР.

Дональд Трамп знову висловив готовність при необхідності самостійно вирішувати проблему ядерного озброєння КНДР. Якщо Китай не допоможе, “ми будемо діяти самі”, заявив глава Білого дому 12 квітня. Він також пригрозив використанням атомних підводних човнів.

Проте Трамп схвалює рішення китайської влади відмовитися приймати з Північної Кореї судна з вугіллям, тим самим позбавивши Пхеньяна важливого джерела доходів. Це “великий крок”, заявив американський президент.

Меркель проти військового вирішення

У той же час канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила за політичне вирішення північнокорейської проблеми. “Я вірю не в військові методи, а в те, що на Північну Корею буде сильний політичний тиск з різних сторін”, – заявила глава німецького уряду в інтерв’ю газетам Funke Mediengruppe, опублікованому  13 квітня.

Меркель критикує владу в Пхеньяні за постійні порушення резолюцій ООН. “Світ зацікавлений в тому, щоб перешкодити ядерному озброєнню Північної Кореї”, – підкреслила вона.

Китай говорить про небезпеку удару по КНДР

Зі свого боку, Пекін застеріг американське керівництво від військового удару по КНДР. “Вживати військові дії проти Північної Кореї – набагато ризикованіше, ніж завдати ракетного удару по Сирії”, – йдеться в редакційному коментарі газети Global Times, яка є підрозділом офіційного друкованого органу ЦК КПК “Женьмінь жибао”.

“Якщо Пхеньян почне відчайдушну контратаку, Вашингтон виявиться перед дилемою”, – пише видання, зазначаючи, що КНДР може завдати серйозного удару по Південній Кореї. Незалежно від ядерних можливостей Пхеньяна, якщо на Південну Корею буде скинута “брудна бомба”, це викличе радіоактивне забруднення, “непосильний для цього союзника США”.