Неділя 27 Травень 2018, 06:28

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Що заборонили німцям на великодні свята

14.04.2017

DW, 14 квітня 2017

Попереду в Німеччині довгі вихідні, однак не всі розваги дозволені в ці дні. DW з’ясувала, чим можна займатися на Великдень.

У Німеччині починаються великодні вихідні. Але піти на дискотеку, переїхати в іншу квартиру або просто купити свіжий хліб в ці дні навряд чи вийде. За порушення правил під час релігійних свят загрожує грошовий штраф. Як відзначити Великдень і не порушити закон?

Танці скасовуються

Майже у всіх федеральних землях в цю п’ятницю, 14 квітня, заборонені вечірки і дискотеки. У Північному Рейні – Вестфалії це правило діє і в четвер – починаючи з 18 години вечора. Під час Страсної п’ятниці небажані і масові заходи: блошині ринки, циркові вистави, скачки, спектаклі, фестивалі та інші народні гуляння. При цьому можна сходити в музей, кіно або зоопарк. Дивно, але змінити в цей день місце проживання теж не вийде – переїзд також під забороною.

Які розваги дозволені, а які ні, влади федеральних земель вирішують самостійно, і регламентується це в особливому документі під назвою Feiertagsschutzgesetz. У Баварії все набагато суворіше: заборони поширюється відразу на три вихідних дня (п’ятницю, неділю і понеділок). А в Берліні вечірки призупинять лише на один день – Страсну п’ятницю. У Гамбурзі в цей час закриють парк розваг Frühjahrsdom.

За даними інституту вивчення громадської думки YouGov, більшість німців все ж підтримує заборону на дискотеки під час релігійних свят. Проти цього правила активно виступає Партія піратів, члени якої неодноразово організовували демонстрації з гучною музикою в навушниках.

Заборонені фільми

Незважаючи на те, що на Великдень все-таки можна піти в кіно, показувати там можуть далеко не всі фільми. У списку, складеному Добровільної організацією саморегулювання кіно індустрії (FSK), під заборону потрапляє близько 700 фільмів, які не рекомендовані до показу в релігійні свята. До них відносяться комедії “Мисливці за привидами” і “Житіє Брайана по Монті Пайтон”, багато фільмів жахів і навіть дитячі картини – “Пригоди Калле Блюмквіста”, “Макс і Моріц” і мультфільм “Хейді”.

Спорт на Великдень

На великодніх вихідних фітнес-клуби, басейни і солярії можуть працювати за звичним розкладом. Організовані марафони вже будуть вважатися масовими заходами, тому теж не вітаються. У ці дні не проводять і спортивні змагання на стадіонах.

Крім того, в Страсну п’ятницю в деяких федеральних землях закриються гральні заклади. Навіть якщо ігровий автомат коштує в ресторані або барі, його зобов’язані вимкнути.

Свіжі газети, хліб і квіти

У вихідні в Німеччині прийнято ходити в булочну за свіжим хлібом для сніданку або за смачною випічкою до чаю після обіду. Але в великодні вихідні про звичному розпорядку дня доведеться забути. Наприклад, в Північному Рейні – Вестфалії пекарні, газетні кіоски та квіткові магазини в п’ятницю, суботу та неділю можуть бути відкриті не більше п’яти годин, а в понеділок взагалі будуть закриті.

Домашня вечірка

Всі перераховані вище правила не завадять вам покликати гостей і влаштувати домашню вечірку. Однак в Страсну п’ятницю слід бути обережніше з гучною музикою – це може зачепити релігійні почуття сусідів.

Суворе покарання

Організаторам дискотеки і власникам барів, які все-таки порушать заборони, загрожує грошовий штраф до тисячі євро. При цьому відвідувачів і діджеїв це покарання не торкнеться. Тим, хто влаштує переїзд на Страсну п’ятницю, доведеться виплатити до тисячі євро.