Понеділок 25 Березень 2019, 10:05

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Українських заробітчан Кремль використовує як доказ, що “их там нет”

30.10.2018

Газета по-українськи, 29 жовтня 2018 року

Торік до Росії на заробітки поїхали близько півмільйона українців. За першу половину цього року – 240 тис. Спаду нема. Українці продовжують їздити до країни-агресора не зважаючи на всі загрози. Чому?

По-перше, на жаль, є багато людей, які переконані, що це не Росія почала війну на Донбасі.

По-друге, 350 років асиміляції та ідеологічного впливу не минули дарма. Для багатьох Росія лишається “братською”. Сюди ж додам і відсутність мовного бар’єру. Трудовим мігрантам здається, що в російськомовному середовищі їм вдасться швидше адаптуватись.

По-третє, для частини українців, особливо старшого віку, складно перебудовувати напрямки трудової міграції. Сила звички сильніша, ніж страх.

Що загрожує українцям у РФ? У 99% – нічого. Кремль не зацікавлений тотально саджати усіх, хто має в кишені український паспорт. Не тому, що Путін сильно любить наших громадян. Просто йому необхідно постійно демонструвати світові, що немає ніякої міждержавної війни. Мовляв, дивіться, скільки українців приїхало до нас. А те, що ми розв’язали війну на Донбасі – лише заяви Києва. І кожен українець, який поїхав і повернувся з Росії, перетворюється у цей елемент гібридної війни. У доказ Кремля, що “ихтамнет”.

Водночас, кожен українець може потрапити у 1%, що лишився. Ризики завжди є. Навіть, якщо немає публічного послужного списку антиросійських дій (соцмережі, участь в АТО і акціях протесту), завжди залишається шанс потрапити у російську буцегарню, якщо правоохоронним органам РФ потрібно буде виконати план по арешту терористів.

Їхати чи ні до країни-агресора – право кожного. Ні візові режими, ні заборони нічого не змінять. Але зрозуміти власну громадянську відповідальність у гібридній війні повинен кожен.