Понеділок 01 Червень 2020, 05:07

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Визнання Іраном вини: наслідки для України

11.01.2020

Кореспондент, 11 січня 2020 року 

У ситуації з розслідуванням збитого літака, Іран обрав визнання вини замість допуску міжнародних експертів до своїх баз ППО та секретної документації.

Тепер в Тегеран літатимуть лише літаки Аерофлоту (всупереч рекомендацій Росавіації). Але є мінуси для РФ. Іран надто швидко визнав вину. Тепер до 9 березня (початку суду щодо MH17)збитий над Тегераном літак не буде сильно відтінювати російську вину.
І однозначно, це ще раз підкреслює “ефективність і доцільність” військово-промислової співпраці з РФ. Особливо в конктесті закупівлі засобів ППО.
Тому Україні у світовий порядок денний треба вводити питання про безпеку мирних коридорів над країнами, що купують в Росії засоби протиповітряної оборони. І щось мені підказує, що в цій “тємі” нас підтримають США (щось – це те що вони продають ефективну альтернативу)
І безумовно, це не знімає вини з Ірану за помилку. Навіть якщо це наслідок “американської авантюри”. Американська авантюра, в іранському розумінні, це чекати атвєтки на власні ракетні удари по іншій країні, єслішо. Але водночас – не закривати небо для пасажирських перевезень.

Богдан Петренко