Вівторок 12 Грудень 2018, 00:52

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Росія отримала сигнал

28.08.2017

Богдан Петренко, Обозреватель, 28 серпня 2017 року

Спецпредставник США Курта Волкера в інтерв’ю Financial Times заявив, що Адміністрація Президента США розглядає питання надання летальної зброї Україні та констатував, що ситуація на Донбасі стає все гірше. Про це у коментарі заступника директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдана Петренка.

«Ми розуміємо, що надання зброї, навіть якщо воно відбудеться, не матиме такого масового характеру, щоб здійснить перелом у цій війні. Більше того, США навряд чи нададуть Україні високотехнологічну зброю (нічого особистого – ніхто не зацікавлений у тому, щоб вона потрапила на ту сторону), – заявив Богдан Петренко. – Але надання зброї зробить війну для Росії дорожчою. І гарантуватиме те, що війна не вийде за межі лінії зіткнення».

Та заява Волкера про те, що конфлікт на Донбасі поглиблюється, заслуговує окремої уваги. Штати знову виводять питання України (а точніше, російської агресії в Україні) до світового порядку денного. Швидше за все йдеться про формування антиросійської символічної політики в Адміністрації Трампа. Це – сигнал для внутрішньої політики США (подолання проросійського іміджу Трампа). Але більше – ця позиція спрямовується на зменшення російського політичного і, насамперед, економічного впливу на Європейський Союз.

Тому, об’єктивно, і розмови про надання зброю, і заяви про загострення на Донбасі – це не стільки констатація факту, скільки – елемент тиску на Москву. Засіб примусу Росії до миру (виконання «мінську») та економічних поступок у Європі.

Сигнал Росія отримала: або вона збільшує витрати на війну, або – йде на поступки США. І виходячи з того, що у мілітаристській країні відбудуться вибори через півроку, навряд чи Росія буде готовою йти на поступки. Хіба що незначні – поза зоною імперських інтересів.