Вівторок 24 Листопад 2020, 19:20

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Зброя, тітушки ОПЗЖ і вибори

26.10.2020

Site, 23 жовтня 2020 року

За два дні до виборів СБУ заявило про затримання тітушок, які нібито мають відношення до одного з нардепів, який є співкерівником парламентської партії. Джерела відразу заявили, що це – ОПЗЖ і Медведчук.

Запит на посадку Медведчука існував в українському суспільстві дуже давно. І стихав лише тоді, коли з політичної карти зникав сам Медведчук. Але жодна влада поки що серйозно цим питанням не зайнялась. Може боялись, що після суду самі можуть зайняти місце найдемонізованішого політика? А тут ще запит на посадку лідера ОПЗЖ посилився нещодавнім скандалом із книгою про Стуса.

Проблема у тому, що такі затримання (а точніше – так подана інформація, бо затримань самого кума Путіна і ще котрогось з депутатів, який, за заявами СБУ, контролював розподіл фінансів для тітушок – не було) – не показник ефективності. Бо все що відбувається перед виборами, виходить лише з однієї логіки – вибори.

Тому ця новина має два ефекти:

Перший і логічний. Гра в “сильну руку” та спроба залучити до голосування за владу частину антимедведчуківського електорату. З тих, хто досі не визначився. Читай – збільшення підтримки “Слуги народу”.

Другий ефект – мобілізація електорату ОПЗЖ. Тепер вони точно прийдуть і на зло проголосують. І частина з тих, хто міг проголосувати за слабші проросійські партії, підуть голосувати за того, кого “переслідує злочинна київська влада”, – за ОПЗЖ.

І, звичайно, я б не плутав би повідомлення від правоохоронців для преси з рішенням суду. Нікого ще не посадили. І, як показує досвід, доки не відбудеться реформи судової системи, не посадять. Життя після виборів різко відрізняється від передвиборчого…

Богдан Петренко