Вторник 27 Октября 2020, 17:32

Украинский Институт
Исследования Экстремизма

Наступ бойовиків на Донбасі

18.02.2020

Главред, 18 лютого 2020 року

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко вважає, що в настанні бойовиків на Донбасі у вівторок, 18 лютого, є дві важливих складових для Російської Федерації.

Наступ є перевіркою здатності далі тиснути на Україну і вимагати від неї компромісів, розповів експерт в коментарі Главреду.

За слова співрозмовника, в сьогоднішньому наступі противника є такі важливі складові для Росії:

Перевірка здатності президента Володимира Зеленського йти на подальші поступки, і чи готовий він і далі закривати очі на сам факт російської агресії на Донбасі, акцентуючи на тому, що там незаконні збройні формування, всіляко уникаючи наявності російської присутності;

Це тривала російська стратегія, згідно з якою Україна повинна домовлятися про мир з так званими «Л/ДНР».

Петренко додав, що Москві вигідно, щоб Київ безпосередньо домовлявся з псевдореспублікамі, оскільки в такому випадку вона стає стороннім посередником, який допомагає вирішити цей конфліт.

Така ситуація вигідна РФ, так як при ній країна не є одним з учасників конфлікту, а стає посередником, який допомагає вирішити цей конфлікт.

«Для РФ це важливо, тому що якщо Україна почне вести переговори з бойовиками, то Москва отримає шанс відходу від санкцій, а Кремль знову стане рукопожатних в світі. Військова агресія по факту стимулює Україну на це піти, так як Зеленський будує свій імідж на тому , що він президент світу «, — заявив експерт.

Співрозмовник вважає, що якщо Офіс президента піде за цим сценарієм продовження активних військових дій, то ми отримаємо складну ситуацію, яка буде негативно впливати на імідж Зеленського як миротворця.

«Перша заява Зеленського після обстрілів якраз показово в тому плані, що в ньому він не говорить прямо про факт російської агресії на Донбасі. Тут йдеться не стільки про військові загрози, скільки про політичні поступки, на які Офіс президента на сьогоднішній день здатний піти по відношенню до Росії «, — підкреслив Петренко.